Problem: WORKI POD OCZAMI

Podpuchnięta, ciemnoszara dolna powieka i miejsca pod oczami to zazwyczaj skutek zastoju limfy lub skłonności do dokładania się tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Mogą być także wynikiem starzenia się skory i brak doboru odpowiedniej do wieku pielęgnacji. Często są także konsekwencją zbyt słonej diety lub alergii. Co zrobić aby się ich pozbyć? 
Jeśli chcesz zadziałać szybko np. przed ważnym wydarzeniem, randką, imprezą - wypróbuj kompres z ostudzonej herbaty lub 5 minutowy masaż okolic oczu z wykorzystaniem kostek lodu. Takie rozwiązanie + dobry makijaż na kilka godzin powinien ukryć znienawidzone worki.

Są to jednak tylko doraźne sposoby, które nie zlikwidują problemu na zawsze, a jedynie go zatuszują. Aby pozbyć się worków musisz postawić na odpowiednią pielęgnację. I to codziennie! Po pierwsze, każdego ranka staraj się robić masaż drenujący. Polega  ona na poklepywaniu opuszkami palców najpierw górnej, a potem dolnej powieki. Taki zabieg poruszy limfę i nie rozciągnie nadmiernie skóry. 

Ponadto zainwestuj także w odpowiednie kremy pod oczy. Najlepiej, aby wybrane przez Ciebie kosmetyki zawierały substancje drenujące. Takie właściwości mają m. in. kofeina oraz wyciągi z wielu roślin np. skrzypu polnego, bluszczu, arniki czy rumianku. 

Polecam przeciwzmarszczkowy Roll-On pod oczy Q10 PLUS firmy Nivea:

W ostateczności, kiedy poprzednie metody zawiodą, możesz wybrać się na zabieg do gabinetu kosmetycznego. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się mezoterapia (uwaga: jest to zabieg z użyciem igły). Wstrzyknięcie w opuchnięte miejsca specjalnego preparatu spowoduje ich wygładzenie, wzmocni naczynia krwionośne oraz zapobiegnie przestoją limfatycznym. Aby uzyskać optymalne efekty należy wykonać 4 zabiegi w regularnych odstępach czasu. 

Komentarze